*alt_site_homepage_image*

Paluknio vaikų darželyje vyko užsiėmimai apie vaikų jausmų atpažinimą ir įvardijimą

Neseniai Trakų viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo mokymuose apie vaikų jausminių būsenų pažinimą pasitelkiant kimochis žaisliukus. Išvertus iš japonų kalbos kimochi reiškia jausmas. Tarpininkai – kimochis jausmų žaislai – padeda vaikui išreikšti esamą būseną, kai tai atlikti žodžiais yra per sudėtinga.

Tad liepos 28 d. Paluknio vaikų darželyje vyko užsiėmimai „Drugelių“ ir „Linksmuoliukų“ grupėse, kaip atpažinti ir įvardinti savo jausmus. Užsiėmimus vedė Paluknio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Nekulsian. Susitikimų metu su vaikučiais kalbėjome apie nuotaikas, kaip jas atpažįstame, kokiais būdvardžiais jas galime ir mokame įvardinti. Bibliotekininkė atsinešė vieną iš kimochis žaisliukų – debesėlį, kuris turi kelis veidelius, išreiškiančius skirtingas nuotaikas, o dar ir slaptą kišenėlę su dar kitokiu veideliu. Jei nuotaika keičiasi, vaikai į kimochių kišenėles gali įdėti kitus „jausmiukus“ (piktą, linksmą, liūdną ar draugišką). Su vaikais mokėmės tas nuotaikas atpažinti ir įvardinti, o taip pat mažieji dalyviai buvo paprašyti papasakoti, kaip jie jaučiasi, kokie jausmai buvo aplankę anksčiau, kaip galima būtų pavadinti jų nuotaikas ir pan.

Pasimokę atpažinti savo ir draugų nuotaikas bei jas teisingai įvardyti, vaikučiai klausėsi bibliotekininkės skaitomos Aprilkind, Barbaros van den Speulhof ir Stephano Pricken sukurtos dviejų knygelių istorijos apie „Piktulį“. Vaikai ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir sugebėjo pastebėti ir įvardyti aprašyto personažo nuotaikas bei neteisingą elgesį. Tokie susitikimai padeda vaikams išreikšti esamą būseną, o kai tai atlikti žodžiais yra per sudėtinga – pagelbėti gali kimochis žaislai.

 

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio padalinio vyr. bibliotekininkė

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image