Rugpjūčio 1–7 d. Sakartvele, Kobuleti mieste, vyko tarptautinis liaudies šokių ir muzikos festivalis „Perhuli 2019“, kuriame dalyvavo bendrą programą parengę Trakų rajono vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvai „Lendvarė“ ir „Nava“ (vadovė Rimutė Blikertienė).
Festivalyje „Perhuli 2019“, kurio organizatorius buvo Tamaz Daushvili, dalyvavo šokėjai ir dainininkai iš Lietuvos, Bulgarijos, Rumunijos ir Sakartvelo.
Festivalio atidarymo metu scenoje skambėjo dalyvavusių šalių himnai, plazdėjo tautinės vėliavos. Buvo nuostabu giedoti Lietuvos himną Juodosios jūros pakrantėje, pritariant gausiai susirinkusiems tautiečiams.
Trakų rajono liaudies šokio entuziastai pradžiugino žiūrovus ir kitų šalių atstovus, sušokdami temperamentingus, linksmus lietuviškus šokius: „Trikinkę“, Suvalkiečių ir Šelmių polkas bei „Kubilą“. Nuotaikingą pasirodymą lydėjo aplodismentai. Lietuvių ryškūs įvairiaspalviai tautiniai kostiumai (svarbus tautos simbolis) taip pat labai patiko žiūrovams ir renginio dalyviams.
Įspūdingos buvo Rumunijos, Bulgarijos programos, tačiau labiausiai mus sužavėjo festivalio šeimininkai, kurie charizmatiškai, jausmingai pristatė Sakartvelo liaudies dainas ir šokius. Kolektyvai buvo tarsi savo šalių ambasadoriai, nes vieni kitiems pasakojo apie savo šalių kultūrą, žmones, papročius ir tradicijas, vakaronių metu vieni iš kitų mokėsi liaudiškų šokių ir žaidimų. Festivalio koncertai vyko Kobuleti ir Ureki miesteliuose, o jiems pasibaigus kolektyvams ir jų vadovams buvo įteikti sertifikatai, kiekvienam nariui - diplomai, atminimo dovanėlės.
Trakų rajono vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų „Lendvarė“ ir „Nava“ šokėjai ne tik supažindino Sakartvelo žmones su lietuvių liaudies šokių išskirtinumu, tačiau ir daug keliavo. Visus sužavėjo kurortas Batumis, Makhuntseti krioklys, Tamaros tiltas, Martvili kanjonas ir ypatingai išskirtinė Botanikos sodo augmenija.
Sakartvelo žmonės labai draugiški ir nuoširdūs, vaišingi, paslaugūs, todėl buvo labai sunku išsiskirti, tačiau po savaitės viešnagės jau norėjosi grįžti į savo nuostabiąją Lietuvą. Džiaugiamės, kad „Lendvarę“ ir „Navą“ vienija ne tik tautiniai šokiai, bet ir bendravimas, tradicinės šventės, kelionės ir dėkojame organizatoriams, suteikusiems galimybę pristatyti savo šalį, pasisemti tarptautinės patirties ir įgyti naujų draugų.
Violeta Nairanauskienė
Vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvo „Nava“ narė