*alt_site_homepage_image*

Svečiai iš Gižycko išmoko laiškus rašyti senoviškai – su plunksna

Vilnijos kraštas iš seno žinomas savo daugiakultūriškumu, kalbų įvairove, savitu gyvenimo būdu. Kaip sutaria ir sugyvena tautos, koks jų kultūros paveldas, tradicijos  ir gyvensena – turėjo progos patirti svečiai iš Lenkijos, Gižycko, antrąją viešnagės Trakuose dieną.

Gižyckiečiai viešėjo mūsų mieste pagal pagal bendrą tarptautinį Trakų ir Gižycko rajonų savivaldybių projektą  „Sveikatingumo turizmas, atskleidžiantis gamtos ir kultūros paveldą Trakų ir Gižycko regionuose“, vykdomą per Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą.

 Svečiai iš Gižycko leidosi į išvyką su gide Dorota ir aplankė „dukterinę“ Trakų istorijos muziejaus pilį Medininkuose, Vilniaus rajone. Po ekskursijos kopė į Aukštojo bei aukščiausią Lietuvos vietą – Juozapinės kalnus. 

Iš čia kelias vedė į Bareikiškes, Vladislavo Sirokomlės muziejų, kur teko mokytis kaligrafijos amato su tikromis paukščių plunksnomis.

Netoliese esančiame Nemėžyje svečiai iš Gižycko susipažino su totorių bendruomene, jos gyvensena, papročiais, apžiūrėjo mečetę, kapines ir, žinoma, ragavo totoriškų valgių.

Išvyką surengė Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija, pirmininkė Dominyka Semionovė.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Svečiai iš Gižycko aplankė Nemėžyje esantį Vladislovo Siromomlės muziejų ir čia išbandė rašymą paukščio plunksna.  

Dominykos Semionovės nuotr.

category-img
Projekto vertė
Projekto laikotarpis
project image