Birželio 18–22 dienomis 45 Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro (JTLC) ugdytiniai dalyvavo kasmet organizuojamoje vaikų socializacijos programos „Tėviškės keliais“ . Šįkart jos dalyviai įdomiai praleido laką, praturtino savo akiratį keliaujančioje stovykloje po Šalčininkų rajoną, Dieveniškių istorinio regioninio parko apylinkes.
Ši stovykla – tai stovykla, kurioje pagrindinis mokytojas yra Gamta. Čia stovyklautojai susiliejo ir pasinėrė į gamtą, išmoko į ją įsiklausyti ir skaityti jos siunčiamus ženklus. Stovyklos metu išmoko išgyvenimo gamtoje gudrybių ir susidraugavo su ja.
Stovyklos metu stovyklautojų laukė daug nepamirštamų išvykų. Pasivaikščiojimas po Levandų uostą (su kvapų SPA), kuriame Kukučio, Česlovo Milošo pavėsinės, Menininkų namukas ir Arbatinė, Močiutės darželis ir Levandų uosto muziejus, kosmetikos laboratorija, suvenyrų krautuvėlė ir, žinoma, levandų limonadas.
Išvykoje į Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centrą laukė edukacija „Piešimas ant medžio trinkelės“, o lankytojų centro specialistė supažindino su Dieveniškių istorinio regioninio parko ekspozicija „Etnokultūros paveldasׅ“, kurioje sukaupta visa gausybė amatininkų įrankių, prietaisų, rakandų bei audinių kolekcija. Stovyklautojai nustebino ne tik kaip atidūs klausytojai, bet ir puikiai atsakinėjo į klausimus. Smagiai ir turiningai praleidę laiką, toliau vyko prie Bėčionių piliakalnio – vienintelio pilies kalno Dieveniškių apylinkėse. Vėliau keliavo po tikrąjį šio krašto perlą – Gaujos mokomąjį taką. Tai lyg gamtos mokykla po atviru dangumi su labai vertingu Gaujos upės natūraliu slėniu, informaciniais stendais.
Jaunieji turistai stovyklos metu pasinėrė į „Kelionę laiko mašina į viliojantį dvarų pasaulį“: Vilkiškių dvarą, kuriame dabar įsikūręs Šalčininkų rajono turizmo ir jaunimo centras; Paulavos respubliką, buvusią savotiška valstybe valstybėje, turėjusia savo įstatymus, pinigus, herbą bei vėliavą; Mikniškių dvarvietę, kurioje šiuo metu gyvena gan uždara išskirtinė stačiatikių bendruomenė, turinti biblioteką, muziejų; Vagnerių rūmus – svarbiausią Šalčininkų miesto kultūros paveldo objektą, kuriuose įsikūrusi Stanislavo Moniuškos menų mokykla; Jašiūnų dvarą, kuris nuo 1402 m. priklausė tuo metu vienai iš galingiausių ir turtingiausių Lietuvos didikų giminių – Radviloms.
Stovyklos pabaigą vainikavo ekskursija į Pelėdų parką. Parko darbuotoja supažindino su paukščių gyvenimu, suteikė galimybę pamatyti juos iš arčiau ir įkvėpti meilę šiems mieliems ir įdomiems skrajūnams. Pelėdų parke gyvena net 9 rūšių pelėdos (indostano apuokas, didysis apuokas, laplandinė pelėda, raiboji pelėda, baltoji pelėda, liepsnotoji pelėda, naminė pelėda, Virginijos apuokas, Baltaveidis Afrikos apuokėlis). Ekskursijos metu stovyklautojai pamatė visas šių rūšių pelėdas, sužinojo, kuo jos minta, kada ir kaip deda kiaušinius, galėjo jas fotografuoti, stebėti jų elgseną. Po ekskursijos su gera nuotaika ir dainomis pajudėjo link namų.
Stovyklaujant dienos prabėgo nepastebimai ir atėjo metas atsisveikinti vieniems su kitais. Atsisveikindami neliūdėjome, nes žinojome, kad mūsų laukia ir kitą vasarą daug įspūdingų edukacinių kelionių po Lietuvą.
Iki kitų gražių susitikimų!
Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro informacija